Henk Jan Visser is vereerd met de Pierre Voswijk prijs! Op zaterdag 27 juni organiseerde het Nut departement Twisk haar jaarlijks zomerevenement. Na de fietspuzzeltocht bleek er deze middag nog meer op de rol te staan, namelijk de uitreiking van de Pierre Voswijk prijs 2026
Pierre Voswijk heeft zich tijdens zijn woonachtige leven te Twisk vele jaren met ziel en zaligheid vanuit een warm hart ingezet voor het dorp Twisk. Zijn dorp Twisk! Als eerbetoon aan hem, en aan diegene welke in zijn voetsporen volgen is in het jaar 2023 het idee ontstaan zijn naam en beeltenis voort te laten bestaan door deze prijs en erkenning. Een bijzondere erkenning bedoeld voor mensen die op buitengewone wijze zich onvoorwaardelijk en onbezoldigd hebben ingezet en inzetten voor het dorp Twisk en diens inwoners.
Verenigingen binnen Twisk kunnen personen voordragen en een heuse jury welke bestaat uit 3 inwoners van Twisk niet zijnde Nut bestuurders maakt aan de hand van ingediende verzoeken een uitvoerige rapportage op.
Enkele passages uit het juryrapport waren; “Hij zet zich op vele fronten en al zeer lange tijd belangeloos en intensief in voor de Twisker dorpsgemeenschap en levert een belangrijke positieve bijdrage aan het dorpsleven in Twisk. Hij zet zich belangeloos in voor alles wat er in Twisk gebeurt. Er zal nooit iemand tevergeefs een beroep op hem doen.
Hij is een geboren en getogen Twisker. Ons dorp en haar inwoners zitten diep in zijn hart. Hij is zeer positief ingesteld en staat altijd voor iedereen klaar om te helpen en aan te pakken. Bescheiden maar toegewijd en enthousiast voor alle zaken die in zijn dorp gebeuren.
Henk jan is ruim 40 jaar actief bij de afdeling voetbal van de Twisker Sport vereniging. Als speler, bestuurder en organisatorisch, als scheidrechter en uitdrager van de spelregels met name richting de jeugd. En zelfs als hoofdtrainer. Ongeacht de resultaten van het team was het altijd zeer gezellig mede door Henk Jan volgens één der spelers van toen. En net als een bekende Nederlandse voetballer uit het verleden, Johan Cruijff, had hij toen ook van die mooie en pakkende uitspraken zoals bijvoorbeeld;
“Je moet je haasten als je tijd hebt, want dan heb je tijd als je haast hebt”.
TSV is slechts één van die zaken waar hij zijn vrije tijd aan gaf en geeft. De lijst met verenigingen en vrijwilliger-organisaties waar hij actief in was en is blijkt gigantisch lang. Te lang om alles te benoemen. Daarom in vogelvlucht en zeker niet alles dekkend en compleet:
- Ondersteuning Koninklijk Fanfarekorps West Frisia.
- Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen (ruim 10 jaar voorzitter geweest).
- Dorpsraad Twisk voorzitter.
- Dorpshuis vrijwilliger op vele fronten.
- Toneelvereniging/ Rederijkerskamer de 3 Leliën.
- Oudheidkundige Stichting Twisca.
- Comité Beukenlaan 40 jaar.
- Dorpsfotograaf die evenementen vastlegt op de gevoelige plaat.
- Distributie van collectebussenMaatschappij tot Nut van ’t Algemeen (ruim 10 jaar voorzitter geweest).
- Dorpsraad Twisk voorzitter.
- Dorpshuis vrijwilliger op vele fronten.
- Toneelvereniging/ Rederijkerskamer de 3 Leliën.
- Oudheidkundige Stichting Twisca.
- Comité Beukenlaan 40 jaar.
- Dorpsfotograaf die evenementen vastlegt op de gevoelige plaat.
- Distributie van collectebussen voor nationale hulporganisaties.
- En ongetwijfeld nog vele zaken meer. Waar iets gebeuren moet in het dorp staat Henk Jan paraat!
Tenslotte afsluitend een laatste citaat uit het juryrapport;
“Zijn verbindende rol binnen Twisk en zijn onnavolgbare betrokkenheid in het dorpsleven en het wel en wee van de inwoners, zijn van groot belang voor Twisk. Henk Jan vormt eigenhandig een onuitwisbaar onderdeel van de Twisker samenleving en stimuleert het gevoel van saamhorigheid binnen het dorp. Wat Henk Jan Visser voor het dorp Twisk tot op de dag van vandaag heeft betekend, is met recht grensverleggend te noemen.
Hierna werd het kunstwerkje, een fraai bronzen beeldje voorstellende Pierre Voswijk overhandigd door Pierre zijn vrouw Tineke, aan een totaal verraste Henk Jan Visser. Een fraai boeket bloemen daarbij voor zijn vrouw Marja maakte de zaak compleet. Want ook zij heeft aan Henk Jan zijn vrijwilligerswerk bijgedragen door hem hierin al die tijd te steunen en af te staan.
En zo kreeg een enigszins letterlijk in het water gevallen evenement toch nog een verrassend en gezellig einde!





